Usta

Usta

Jak przygotować się do zabiegu

Przez zabiegiem usta muszą być odpowiednio nawilżone i wygładzone. Nie powinny być spierzchnięte i przesuszone, ponieważ wtedy słabiej przyjmują pigment. Przez kilka dni przed zabiegiem zaleca się wykonywanie delikatnych peelingów, które pozwolą usunąć suchy naskórek oraz używanie kosmetyków nawilżających.
Podczas zabiegu delikatna skóra ust zostaje naruszona, co może wywołać infekcję wirusową w postaci opryszczki, a w efekcie odbarwienia i braki w makijażu. Dlatego bardzo ważne jest to, aby 3-4 dni przez zabiegiem i w dniu zabiegu przyjmować lek przeciwwirusowy – Heviran (na receptę). Uchroni on usta przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka wyklucza wykonanie makijażu. W dniu zabiegu nie można przyjmować substancji rozrzedzających krew takich jak aspiryna, ibuprofen alkohol czy kofeina.

Mile widziane zdjęcie inspiracji:)
Jeżeli masz stary makijaż koniecznie nas o tym poinformuj!
Zanim umówimy termin pigmentacji musimy się wcześniej skonsultować.

Czas zabiegu: do 3 h

Przebieg zabiegu: w trakcie wizyty umawiamy ankietę przedzabiegową, którą później klientka wypełnia i wspólnie omawiamy oczekiwania. Kolejnym krokiem jest wykonanie dokumentacji fotograficznej, rysunku wstępnego i pigmentacji. Pod koniec zabiegu informujemy klientkę o tym, jak będzie przebiegać pielęgnacja po zabiegu.

Po zabiegu

Przez 3 dni po zabiegu zaleca się dalsze przyjmowanie tabletki Heviran. Bezpośrednio po zabiegu usta są lekko opuchnięte, a kolor bardzo intensywny. Opuchlizna znika w ciągu zaledwie kilku godzin, a kolor blednie o 50 proc. w ciągu 4-6 dni. Usta zaczynają się wyłuszczać już 3-go dnia, a cały cykl gojenia trwa około 7-10 dni. Należy pamiętać, że makijaż permanentny utrzymuje się u każdej osoby inaczej i każda skóra inaczej przyjmuje pigment.

Podczas drugiej wizyty, po upływnie ok. 4 tygodni od wykonania zabiegu – makijaż jest uzupełniany. Ten etap kończy cały proces.

Po zabiegu nie wolno robić zimnych okładów na usta – może to spowodować wystąpienie opryszczki. Usta po zabiegu mogą być obolałe i tkliwe przez około 1-2 dni.

Przez kilka dni usta po makijażu są przesuszone, a naskórek złuszcza się. Dlatego należy pamiętać, aby w tym okresie szczególnie zadbać o ich pielęgnację, gdyż przesuszony naskórek szybciej się wyłuszcza, a makijaż wraz z nim. Nie wolno myć ust mydłem i należy stosować kosmetyki polecone przez linergistkę. Przez około dwa tygodnie po zabiegu nie należy również korzystać z basenu, sauny i solarium.

Po upływie około 1 roku makijaż staje się delikatnie jaśniejszy, dlatego zaleca się poprawę koloru, poprzez tzw. dopigmentowanie ust. Zabieg ten, wykonany w okresie do 1 roku, to koszt 50 proc. aktualnej ceny. Po tym okresie makijaż ust wykonywany jest już w cenie regularnej.

Ponadto, w przypadku makijażu permanentnego ust występuje kilka szczególnych sytuacji, w których wykonanie zabiegu jest niemożliwe. Są to:

  • aktywna opryszczka (możliwe wykonanie zabiegu po 2 tygodniach od wygojenia)
  • ostrzykiwanie kwasem lub botoxem – zabieg można wykonać dopiero po miesiącu
  • suche i spierzchnięte usta