Oczy

Oczy

Jak przygotować się do zabiegu

W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć, warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Kilka dni przed zabiegiem można wykonać hennę, ponieważ przez siedem dni po zabiegu nie można używać tuszu do rzęs. Miesiąc przed zabiegiem należy również odstawić wszelkiego rodzaju odżywki do rzęs. Należy zdjąć również przedłużone rzęsy – jeżeli takie są.

Mile widziane zdjęcia inspiracji:)
Jeżeli masz stary makijaż koniecznie nas o tym poinformuj! Zanim umówimy termin pigmentacji musimy się też wcześniej skonsultować.

Czas zabiegu: do 2 h

Przebieg zabiegu: w trakcie wizyty umawiamy ankietę przedzabiegową, którą później klientka wypełnia i wspólnie omawiamy oczekiwania. Kolejnym krokiem jest wykonanie dokumentacji fotograficznej, rysunku wstępnego i pigmentacji. Pod koniec zabiegu informujemy klientkę o tym, jak będzie przebiegać pielęgnacja po zabiegu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest intensywna, jednak w ciągu 4-7 dni kolor blednie o około 40-50 proc. Podczas kolejnego spotkania po 4-5 tygodniach, efekt jest wzmacniany. Często objawy występujące po zabiegu to także lekka opuchlizna oczu oraz zaczerwienienie, które ustępują zazwyczaj po około 1-3 dniach.

Przez około siedem dni po zabiegu należy oczy traktować ze szczególną ostrożnością. Kresek nie można moczyć, ani drapać. Nie należy również używać żadnych kosmetyków – w szczególności cieni ani tuszu do rzęs. Nie należy również korzystać z sauny, solarium ani basenu przez ok. 3 tygodnie. Szczegółowe zasady pielęgnacji określa linergistka po zabiegu.

Po upływie około 1 roku makijaż oczu staje się delikatnie jaśniejszy, dlatego zaleca się poprawę koloru, poprzez tzw. dopigmentowanie. Zabieg ten, wykonany w okresie do 1 roku, to koszt 50 proc. aktualnej ceny. Po tym okresie makijaż oczu wykonywany jest już w cenie regularnej.

Ponadto, w przypadku pigmentacji oczu występuje kilka szczególnych sytuacji, w których wykonanie zabiegu jest niemożliwe.

Są to:

  • infekcja górnych dróg oddechowych
  • stany zapalne spojówek i oka
  • jaskra