Brwi

Brwi

Jak przygotować się do zabiegu

Na dwa tygodnie przed zabiegiem, brwi nie należy poddawać regulacji. Dzień przed zabiegiem można wykonać peeling, a następnie nałożyć delikatny krem. Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać wykonywania henny, a kilka dni przed – opalania twarzy.
Na zabieg przychodzimy w makijażu, jaki stosujemy na co dzień. Pomoże to w doborze kształtu i koloru brwi.

Mile widziane zdjęcie inspiracji:)
Jeżeli masz stary makijaż koniecznie nas o tym poinformuj!
Zanim umówimy termin pigmentacji musimy się wcześniej skonsultować.

Czas zabiegu: do 2,5 h

Przebieg zabiegu: w trakcie wizyty umawiamy ankietę przedzabiegową, którą później klientka wypełnia i wspólnie omawiamy oczekiwania. Kolejnym krokiem jest wykonanie dokumentacji fotograficznej, rysunku wstępnego i pigmentacji. Pod koniec zabiegu informujemy klientkę o tym, jak będzie przebiegać pielęgnacja po zabiegu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa jest zawsze intensywna, nawet w przypadku delikatnego makijażu. Dlatego zwykle pierwotnie nałożony kolor będzie ciemniejszy od oczekiwanego – jest to naturalny efekt, więc nie trzeba się tym faktem denerwować. W ciągu tygodnia kolor zetrze się, wraz z złuszczającym się stopniowo naskórkiem i starci na swojej intensywności do 50 proc.

Przez około 8 dni po pierwszym zabiegu brwi nie wolno moczyć, drapać ani trzeć. Nie należy również korzystać z sauny, solarium ani basenu przez około 3 tygodnie. Szczegółowe zasady pielęgnacji określa linergistka po zabiegu.

Podczas drugiej wizyty, po upływnie ok. 4-6 tygodni od wykonania zabiegu – jeżeli jest potrzeba – zabieg jest uzupełniany i korygowany. Ten etap kończy cały proces.

Ze względu na delikatną i płytką pigmentację, makijaż brwi złuszcza się najszybciej ze wszystkich rodzajów makijażu permanentnego. Po upływanie około roku staje się jaśniejszy, dlatego zaleca się poprawę jego koloru poprzez tzw. dopigmentowanie. Zabieg ten, wykonany w okresie do 1 roku, to koszt 50 proc. aktualnej ceny. Po tym okresie makijaż brwi wykonywany jest już w cenie regularnej.