Zalecenia przed i pozabiegowe

Brwi

Jak przygotować się do zabiegu?

Na dwa tygodnie przed zabiegiem, brwi nie należy poddawać regulacji.Trzeba również zrezygnować z henny miesiąc przed zabiegiem, żebyśmy mogły określić naturalny kolor włoska. Dzień przed zabiegiem można wykonać peeling,
a następnie nałożyć delikatny krem.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa jest zawsze intensywna, nawet w przypadku delikatnego makijażu. Dlatego zwykle pierwotnie nałożony kolor będzie ciemniejszy od oczekiwanego – jest to naturalny efekt, więc nie trzeba się tym faktem niepokoić. W ciągu tygodnia kolor złuszczy się stopniowo naskórkiem i straci na swojej intensywności do 40 proc.

Przez około 10 dni po pierwszym zabiegu brwi nie wolno moczyć, drapać ani trzeć. Nie należy również korzystać z sauny, solarium ani basenu przez około 3 tygodnie. Obszar zabiegowy przecieramy wacikiem nasączonym wodą(przegotowaną lub butelkowaną)w kierunku od nosa do uszu, następnie osuszamy brwi delikatnie chusteczką. W pierwszy dzień brwi można przecierać nawet co dwie/trzy godziny, kolejne dni tylko rano i wieczorem. Szczegółowe zasady pielęgnacji określa linergistka po zabiegu.

Podczas drugiej wizyty, po upływie ok. 4-6 tygodni od wykonania zabiegu – jeżeli jest potrzeba – zabieg jest uzupełniany i korygowany. Ten etap kończy cały proces. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że makijaż permanentny jest POD skórą, więc nie można przykrywać go fluidem, pudrem itd.

Ze względu na delikatną i płytką pigmentację, makijaż brwi złuszcza się najszybciej ze wszystkich rodzajów makijażu permanentnego.

Jak przy każdym zabiegu naruszającym naszą skórę, istnieje kilka przeciwskazań do jego wykonania.

Zobacz przeciwwskazania

Usta

Jak przygotować się do zabiegu?

Przez zabiegiem usta muszą być odpowiednio nawilżone i wygładzone. Nie powinny być spierzchnięte i przesuszone, ponieważ wtedy słabiej przyjmują pigment. Przez kilka dni przed zabiegiem zaleca się wykonywanie delikatnych peelingów, które pozwolą usunąć suchy naskórek oraz używanie kosmetyków nawilżających.

Aktywna opryszczka wyklucza wykonanie makijażu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu usta są lekko opuchnięte, a kolor bardzo intensywny. Opuchlizna znika w ciągu zaledwie kilku godzin, a kolor blednie o 50 proc. w ciągu 4-6 dni. Obszar zabiegowy przecieramy w razie potrzeby(np.rano i wieczorem, po posiłku) wacikiem nasączonym wodą(przegotowaną lub butelkowaną), a następnie osuszamy delikatnie chusteczką.Gdy usta będą suche można używać specjalnie przeznaczonego do tego produktu, który dostaną Panie od nas po zabiegu. Należy pamiętać, że makijaż permanentny utrzymuje się u każdej osoby inaczej i każda skóra inaczej przyjmuje pigment.

Nie należy również korzystać z sauny, solarium ani basenu przez około 3 tygodnie.

Podczas drugiej wizyty, po upływie ok. 4 tygodni od wykonania zabiegu – makijaż jest uzupełniany. Ten etap kończy cały proces.

Jak przy każdym zabiegu naruszającym naszą skórę, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania.

Zobacz przeciwwskazania

Ponadto, w przypadku makijażu permanentnego ust występuje kilka szczególnych sytuacji, w których wykonanie zabiegu jest niemożliwe. Są to:

  • aktywna opryszczka (możliwe wykonanie zabiegu po 2 tygodniach od wygojenia)
  • ostrzykiwanie kwasem lub botoxem – zabieg można wykonać dopiero po miesiącu
  • suche i spierzchnięte usta

 

Oczy

Jak przygotować się do zabiegu?

W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć, warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Kilka dni przed zabiegiem można wykonać hennę, ponieważ przez siedem dni po zabiegu nie można używać tuszu do rzęs. Miesiąc przed zabiegiem należy również odstawić wszelkiego rodzaju odżywki do rzęs. Należy zdjąć również przedłużone rzęsy – jeżeli takie są.

Jak przygotować się do zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest intensywna, jednak w ciągu 4-7 dni kolor blednie o około 30%. Podczas kolejnego spotkania po 4-5 tygodniach, efekt jest wzmacniany.Po zabiegu występuje lekka opuchlizna powiek oraz zaczerwienienie, które ustępują zazwyczaj po około 1-3 dniach.

Przez około siedem dni po zabiegu należy oczy traktować ze szczególną ostrożnością. Przecieramy rano i wieczorem powieki wacikiem nasączonym wodą(przegotowaną lub butelkowaną), a następnie osuszamy delikatnie chusteczką. Nie należy również używać żadnych kosmetyków – w szczególności cieni ani tuszu do rzęs. Nie należy również korzystać z sauny, solarium ani basenu przez ok. 3 tygodnie. Szczegółowe zasady pielęgnacji określa linergistka po zabiegu.

Jak przy każdym zabiegu naruszającym naszą skórę, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania.

Zobacz przeciwwskazania

Ponadto, w przypadku pigmentacji oczu występuje kilka szczególnych sytuacji, w których wykonanie zabiegu jest niemożliwe.

Są to:

  • infekcja górnych dróg oddechowych
  • stany zapalne spojówek i oka
  • jaskra